Aktuality, Kutílek

5. SCHŮZKA KUTÍLKŮ – 6. 2. 2019

V RYTMU MASOPUSTU

Období masopustních zábav a karnevalového veselí přímo vyzývalo si trochu „zašramotit“. Na začátku schůzky jsem si vyzkoušeli několik akustických pokusů. Ukázali jsme si, jak vzniká zvukové vlnění, jak se šíří prostorem. Zdrojem zvuku se pro nás stala tibetská mísa, triangl, chvějící se blána tamburíny, model strun (gumiček) natažených na krabičce. Pomocí gumového balónku jsme si demonstrovali, jak fungují hlasivky. Děti měly příležitost vyzkoušet si nitkový telefon.

Tentokrát jsme tvořili „dudy“. K výrobě funkčního nástroje stačila papírová rulička od kuchyňských utěrek, gumová rukavice a izolepa. Již na schůzce si děti zahrály na muzikanty a věřím, že i doma svým blízkým pěkně muzicírovaly :o)

Děkuji přítomným rodičům za účast. Pomocná ruka dospělého se mnohdy hodí.