Dětská jóga

Cvičení jógy 30.1.2018

 V úterý 30. 1. jsme cvičili  další lekci jógy. Vzhledem k vysoké nemocnosti našich kamarádů jsme si zopakovali všechny cvičební pozice. Připomněli jsme si příběh o srnečkovi a pokračovali v dalším pokračování semínka stromu. Ze semínka vyrostl překrásný vysoký strom, který přinášel mnoha lidem radost. Strom– tuto pozici jsme si opět zkoušeli zacvičit nejprve ve dvojicích a některé děti zvládly cvik samostatně. Dokonce se dětem daří celkem pěkně udržet rovnováhu. Vzhledem k tomu, že pozice strom je pro děti náročnější, je nutno ji občas procvičovat doma ve spolupráci s rodiči, či staršími sourozenci. Náš příběh nás učil, jak jsou pro nás stromy důležitou součástí našeho života. S dětmi jsme procvičily pozdrav a poděkování stromu. Děti mají za úkol zkusit vybraný strom pohladit a zamyslet se nad tím, zda jim bylo při pohlazení příjemně. Budu ráda, když mi pomůžete při procházkách s Vašimi dětmi vyzkoušet pohladit strom a pohled upřít do jeho koruny. Vyprávějte si s dětmi o pocitech při hlazení stromů.

Děti si také vyzkoušely společnou masáž s kamarádem sedícím před sebou a zahrály si na myčku aut. Pravidla této hry jsme musely přizpůsobit počtu dětí. Děti si odnesly domů na vybarvení mandalu srnečka, kterou můžou společně s rodiči, nebo starším sourozencem vybarvit. Moc děti chválím za úsměv na tvářičkách, který je provází celým cvičením.

Na další lekci se budu moc těšit 27. 2. po obědě v obvyklém čase. Monika