Kutílek

KUTÍLEK Leden 2018

 

 

 

POKUSY S LEDEM A SNĚHEM – RECYKLACE TETRAPAKOVÉ KRABICE

Zima za oknem nás nenechala chladnými.  I v novém kalendářním roce jsme se s dětmi pustili do pokusů a tvoření.

Vytvořili jsme vlastní námrazu na stěně skleničky. Dozvěděli jsme se, jak v praxi vypadá „regelace ledu“ (slévání se – na vlastní oči jsme viděli spojení dvou kostek ledu – na podobném principu v přírodě fungují ledovce). Nezaskočila nás ani sněhová bouře ve sklenici, ač měla mírně nažloutlou barvu (způsobeno zabarvením oleje :o). A také už víme, že sůl nám pomůže k urychlení tání sněhu i ledu (tajná zbraň cestářů).

Aby nepřišli zkrátka ani ptáčci za oknem, děti jim vyrobily krásná krmítka z tetrapakových krabic od mléka či džusu. Moc se jim povedla, co kus, to originál. Děkujeme za 100% výbavu dětí pomůckami z domova.

Těšíme se na únorové setkání, které se bude věnovat akustice – těšit se můžete na vlastnoruční hudební nástroj. Blíže ke schůzce najdete na nástěnce u vstupu do MŠ.