Hry

Milé děti, tyhle hry vás určitě budou bavit. Když pomůžete mamince a tatínkovi s nějakou jednoduchou prací, určitě si je s vámi rádi zahrají.

Broučci, berušky, motýlci, včeličky a jiná drobotina 🙂 

Seřaď berušky od nejmenší po největší.


Obrázky vytiskni a vystřihni. Spočítej beruškám puntíky. Připni kolíček na správné číslo podle počtu puntíků.


Pokud máte doma barevné hříbečky, korálky nebo víčka, můžete si z nich sestavit obrázek berušky.


 Najdeš včeličce cestu ke kytičce?


Vytiskni, rozstříhej a poskládej obrázek včeličky.


Včelí sudoku – umísti obrázky do tabulky. Ve čtvercích ani v řadách se nesmí stejný obrázek opakovat.


Vyrobte si hmyzí pexeso.


Hra se stonožkami – hoď kostkou a přidej housence jeden článek tělíčka. Kdo bude mít nejdelší stonožku?

Hrátky s housenkami 7xjinak


Vyrobte si jednoduché didaktické a stolní hry o domácích zvířatech.

Kohoutí skládanka


Hry s kolíčky – stačí připnout kolíček ke správnému počtu .

 


 Napište na dřevěné kolíčky začáteční písmena jednotlivých zvířátek. Děti připínají na správnou výseč.


Zvířátkové pexeso – pravidla viz níže.


 Vyrobte si kostku – složíme podle čar a slepíme. Házejte kostkou a hru si můžete přizpůsobit podle zájmu a věku dětí.

Varianty: určujeme počáteční písmeno zvířete, jestli má srst nebo peří, napodobujeme zvuk zvířete, nebo si o něm zazpíváme písničku. 


 Stolní hra – stačí vytisknout, najít figurky, kostku a můžete začít hrát. Kdo bude první v cíli?


Dnes je tak pěkné počasí, že určitě nebudete sedět doma. Běžte na jarní procházku, a aby vás to venku ještě více bavilo, můžete splnit pár úkolů.


RODINNÉ ČARODĚJNICE

Je poslední dubnový den a dnešní večer a noc je magický a tak se na to připravíme.
Nadchází jedna z nejmagičtějších nocí v roce – Filipojakubská noc. Pálení čarodějnic slavili už staří Keltové, kteří se tak loučili se zimou a vítali jaro. Zkuste i vy na zahradě (nebo bez ohně i doma) zorganizovat s dětmi čarodějný večer. Připravte hranici ze dřeva, vyrobte z papíru nebo jiného přírodního materiálu malou čarodějnici, kterou večer spálíte a tím se očistíte od všeho zlého.

Užijte si s dětmi tento den čáry a kouzla, umotejte si z vrbového proutí malá košťata, vyrobte si čarodějnice.

Vymyslete si nějaká zaklínadla – Abraka dabra, láry fáry, kostěná noha, černá Máry… Enyky benyky, hadí jedy, mávneme hůlkou naposledy… Čáry máry kouzlení, ať se ta věc promění…

Vyrobte si kouzelné hůlky a zahrajte si hru na proměňování – Čáry máry fuk, už tu není kluk, už tu není holčička, teď tu mňouká kočička/skáče žabička…

Připravte si s dětmi kouzelné lektvary – máme pro vás tip na pěnivý lektvar – na tác nebo do větší mísy postavte zavařovací sklenici. Do poloviny sklenice nalijte ocet, přidejte potravinářské barvivo, můžete pro větší efekt hladinu posypat třpytkami, přidejte trochu jaru a důkladně zamíchejte. Poté přidejte lžičku jedlé sody, proneste zaklínadlo a čekejte, jaká kouzla se budou dít 


Vyrobte si s dětmi jednoduché čarodějnické hry.

Vytvořte si jednoduché puzzle. Stačí vytisknout, zalaminovat, rozstříhat a poskládat podle čísel.


Přiřazování barviček k pavoukům – hra pro menší děti. Barvy rozstříháme na čtverečky a přiřazujeme ke správnému pavoukovi.


Pavoučí orientace – hra pro starší děti. Rozstříháme jednotlivé pavouky a namalujeme si prázdnou pavučinu. Pavouky budeme je umisťovat na pavučinu podle obrázků. Menší děti mohou přikládat pavoučky přímo na obrázek. Nepoplést velikosti pavouků, pravou a levou stranu :-).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zahrajte si hru s barevnými víčky. Stačí házet barevnou kostkou a postupovat podle barev. Která postavička se dostane dříve k strašidelnému zámku?

  


Manekýna, manekýn: – 1. varianta – správný postup oblékání – co nejdříve, co potom…. 2. varianta – nakresli a přilep postupně typické oblečení na jaro, léto, na podzim, zimu 3. varianta – procvičení barev – nakresli ji a přilep např. zelené oblečení, nebo žluté tričko atd……

Я.П.Интересное занятие для девочки "Подбери вторую половинку одежды". Готовых шаблонов нет. Гардероб можно разнообразить. Для тех, кто немножечко может рисовать.@mutlucocukoyunlari https://www.instagram.com/p/B52MtafHdPi/

Zveřejnil(a) Ми Алекс dne Pondělí 13. dubna 2020


V rámci Dne Země si udělejte procházku do lesa. 

Lesní bonboniéra

Tentokrát budeme na jarní procházce nejen pozorovat přírodu kolem nás, ale část si jí odneseme domů. Připravte si doma „lesní bonboniéru“ z plata od vajíček a můžete vyrazit do lesa. Cestou nasbírejte všechny přírodniny, které jsou na obrázku. Možná, že najdete i další druhy, tak si ty krabičky vezměte klidně dvě. Určitě vás překvapí, kolik zajímavých věcí můžete v přírodě najít.


Několik úkolů pro vás.

 

Hra na osovou souměrnost


Něco pro aktivní rodiče a neposedné děti 🙂


Mladším dětem můžeme vytvořit jednoduché hry pomocí věcí, které najdeme doma. K procvičování barev nám mohou pomoci plata od vajíček, dřívka od nanuků, lego kostky, pet lahve, barevná víčka, barevné gumičky, knoflíky apod.

VKLÁDÁNÍ BAREV PODLE VZORU


Těšíme se na Velikonoce. Barevné vajíčko se dá vytvořit z čehokoliv. 


Velikonoční stolní hry

schovaní zajíčci


BAREVNÁ VAJÍČKA

Pomůcky: barevné papíry, nůžky, tužka 

Na barevné papíry nakreslíme tvar vajíčka nebo připravíme dětem šablonku, děti ji obkreslí a poté vajíčka vystřihnou. Pojmenují barvy a spočítají, kolik vajíček mají. 

Hra: Na schovaná barevná vajíčka

Děti mají připravena vystřižená vajíčka. Maminka, tatínek nebo prarodiče je schovají v místnosti nebo po zahradě. Děti je hledají. Když hrají dvě děti společně, mohou na konci porovnat, kdo má více, kdo méně, kdo jaké našel barvy, kolik vajíček ještě chybí apod.


Zahrajte si stínové pexeso.


HÁDACÍ KRABICE

Cíl: Děti se pomocí krabice, kterou sami vyrobí, naučí rozpoznávat různé materiály. Vhodné pro děti od 4 let.

Materiál: Krabice od bot s víkem, hrníček, tužka, nožík, látkový obdélníček, lepicí páska, předměty, které se dají snadno hmatem rozpoznat (ne ostré!).

Postup: Na kratší straně krabice od bot si obkreslete kruh podle hrníčku. Otvor si nožíkem vyřízněte. Aby se do krabice nedalo zvenčí dívat, vystřihněte z látky malý obdélníček a nastříhejte ho zhruba do dvou třetin na tenké proužky. Ten pak vlepte pomocí lepicí pásky dovnitř do krabice nad kruhový otvor. Do krabice uložte několik předmětů, které se dají snadno hmatem rozpoznat, a vybídněte kamarády, aby prostrčili ruku otvorem a hádali, co to je. Do krabice můžete uložit taky misky s polotekutými potravinami (například: marmeláda, jogurt, hořčice, med, tvaroh).


HRA NA RYBÁŘE – (LOVENÍ ČEHOKOLIV)

Pomůcky:

 

větší plastový lavor s vodou,

 

kuchyňské sítko,

 

drobné předměty, které najdete doma (vhodné jsou barevné, plastové části stavebnic, víčka od nápojů atd.),

 

větší osuška

Postup:

připravíme vhodné místo, nejlépe na zemi, kde nemáte koberec. Doporučuji položit na zem větší osušku, když voda vyšplíchne, nehrozí uklouznutí dětí po vlhkém povrchu. Vyhrňte dětem rukávy a mohou lovit předměty pomocí sítka. Použijete-li barevné předměty, lze při této hře trénovat zároveň rozlišování a třídění barev. Můžete děti učit i počítat ulovené kusy (rozlišovat více/méně kusů).  


 


Pastelkové závody

Na papír nakreslete libovolnou klikatou cestu, začátek označte jako START a konec jako CÍL. Úkolem každého hráče je dostat se pomocí „střílení“ perem nebo pastelkou až do cíle. Střílí se tak, že pastelku položíme kolmo na papír (tuhou dolů). Prst, kterým ji držíme, trochu nakloníme a jemně jím na pastelku zatlačíme, takže se pastelka posune po papíře a nakreslí čáru. Na jejím konci uděláme tečku – je to startovací bod pro příští kolo. Hráči se střídají po každé střele a každý by měl mít jinou barvu, aby svoje čáry rozlišili. Na trase můžete vytvořit různá „pásma“ – třeba „jedno kolo stojíš“ nebo „vrať se na start“. Fantazii se meze nekladou a věřte, že ta dětská je pěkně bohatá.