Písničky

Aby vaše hlásky nezahálely, tady máte od nás pár písniček pro dobrou náladu. Některé už možná znáte a nové se snadno naučíte. Jenom budete potřebovat nějakého dospěláka, který vám pomůže se slovy a melodií. Máte v rodině nějakého zdatného hudebníka?

Hmyzí říše v písničkách.

Písniček o zvířátkách není nikdy dost.

Vyber si písničku a zazpívej mamince k svátku.

Jarní písnička s omalovánkou

Známá písnička o zvířátkách s omalovánkou. Zvládnete všechny sloky? Pomohou vám obrázky.

Jedna tématická ke Dni Země.

Jednoduchá písnička na melodii „Prší, prší“.

Vkládám pár písniček od naší oblíbené autorky Marušky Kružíkové. Ve škole je s dětmi zpíváme moc rádi.

Každý má své povolání

Domácí písnička

Autorky melodie i textu: Klára Pospíšilová, Žaneta Riedlová. Písnička slouží jako inspirace do dlouhých dnů trávených v domácím prostředí. Ať se líbí! Melodie ve videu.

TEXT PÍSNIČKY:
1) Ráno vstanu z postele, vyskočím z ní vesele. Nudě říkám ne, ne, ne, pojďte zpívat přátelé.
A proto, jó proto, že volno, my máme, tak si teď s rodinou všichni zazpíváme.
2) Zahrajem si na školku, snad tam budem za chvilku. Těšíme se na všechny, na kluky i na holky.
REF: Jó, radost, jó radost, my máme, my máme. A tak si teď všichni doma zpíváme. A proto, jó proto, že volno, my máme, tak si teď s rodinou všichni zazpíváme.
3) Písničky si zpíváme, doma ještě počkáme. A zdraví všem přejeme, společně to zvládneme.

Jedna aktuální písnička

Děti, vzpomínáte si na Kašpárka Nazdárka, který pravidelně jezdí do naší školky potěšit nás nějakou pohádkou? Tuhle jeho písničku dobře znáte, ale kašpárek ji teď zpívá trochu jinak. Určitě si ji poslechněte a zazpívejte si s ním.

Dnes něco k Velikonocům. Je důležité si zpívat, obzvlášť v této nelehké době. Dvě písničky lze doplnit pohybovou hrou, vybarvováním, dramatizací.

Tuhle hru hrajeme ve školce. Děti se postupně zaplétají do věnečku a učí se u toho názvy kytiček. Vzpomínáte?

Tuto písničku zpívá Míša Růžičková. Můžete se ji naučit podle youtube a zároveň si i zatančit.

Domácí písnička

TEXT PÍSNIČKY:
1. Ráno vstanu z postele, vyskočím z ní vesele. Nudě říkám ne, ne, ne, pojďte zpívat přátelé.
A proto, jó proto, že volno, my máme, tak si teď s rodinou všichni zazpíváme.

2. Zahrajem si na školku, snad tam budem za chvilku. Těšíme se na všechny, na kluky i na holky.
3. Písničky si zpíváme, doma ještě počkáme. A zdraví všem přejeme, společně to zvládneme.

Jedna aktuální písnička