Tvoření

 

Už vám chybí tvoření ze školky? Tady máte pár návodů, jak se příjemně zabavit a ještě si navíc krásně vyzdobit pokojíček :-). Nebo nám můžete přinést výrobky ukázat, až se zase společně sejdeme a uděláme si výstavku u nás ve školce. 


OTISKY
Dnešní dávka inspirace je na téma otisky.
Otisky – při malování s dětmi nemusíte vymýšlet složité předlohy, stačí natřít jim barvou nebo namočit do barvy ruku, prst, chodidlo a poté obtisknout na papír. Především nejmenší děti tuto aktivitu milují. Po jednoduchém dokreslení pak vzniknou překvapivě vydařené výtvory. Tak na jaké zvířátko si troufnete?
 
 
      

ZÁLOŽKA DO KNIHY

Máme pro Vás další nápady na tvoření. Tentokrát jsou to záložky do knížek, které si můžete s dětmi vyrábět.
Papírová záložka do knihy – záložek do knížky není nikdy dost. S dětmi máme často rozečtených více knížek a pokud si nepoznačíme, kde jsme skončili, pak těžko dohledáváme. Čtení děti bude o to více bavit, pokud si vyrobí záložku přesně podle sebe.
Níže najdete jednoduchý návod na složení.
https://www.youtube.com/watch?v=hO4J1GjPQFw&fbclid=IwAR0vImNbIP5FCC7XyR1pEIRHQG6BOWh1YLZpPgWl5jFcjXtf-z8hPk8Fi6s
   

PŘÁNÍ PRO MAMINKU

 Vyrob přání pro maminku. Zkus vymyslet vlastní, originální přáníčko. Můžeš malovat, stříhat, lepit, obtiskávat, zkátka, co tě napadne. Maminku určitě potěší cokoliv, co vyrobíš sám nebo s její dopomocí. Pokud potřebuješ trochu inspirace, máš ji mít :-).

           

 


SAMOTVRDNOUCÍ HMOTA

Přejeme pohodové pondělí a jelikož dle předpovědi počasí má pršet, máme zde inspiraci na tvoření doma.

Domácí samotvrdnoucí hmota – děti rády modelují a téměř vždy si chtějí své výrobky nechat na výstavce. Pokud však necháte zaschnout plastelínu, je pak už nepoužitelná. Proto dnes přicházíme s nápadem na hmotu, která po zaschnutí zatvrdne a vy si tak můžete společně vytvořit pěkné ozdoby.

SAMOTVRDNOUCÍ HMOTA: 2 díly sody + 1 díl kukuřičného škrobu + 1 díl vody – jedná se o objem, takže odměřit (nevážit) například hrníčkem. Na nepřilnavé pánvi míchat na mírném ohni do zhoustnutí. Vytvořit kouli a poté vyválet raději silnější plát a libovolně vykrajovat nebo tvarovat a nechat zaschnout. Poté můžeme ještě libovolně dobarvit. Zdroj zde: https://www.mimibazar.cz/…/domaci-ekologicka-samotvrdnouci-…

SLANÉ TĚSTO NA MODELOVÁNÍ: 2 díly hladké mouky + 1 díl soli + 1 díl vody (doléváme postupně) – vypracujeme vláčné těsto, které by se nemělo drobit. Výtvory můžeme nechat zaschnout volně na vzduchu nebo v rychlejší variantě zapéct v troubě na 150°C cca 15-20min.

 

ČARODĚJNICE

Už se to blíží holky, připravte si košťata, filipojakubská noc je naše :-). A kdo chce raději zůstat při zemi, může si vyrobit parádní čarodějnicici. Možností je nekonečno a fantazii se meze nekladou :-). Zde je pár ukázek, ale vy budete mít jistě svůj vlastní originál :-).

         

 


Skládačky jsou taky fajn :-).

 


 Kdo už má čarodějnici hotovou a chtěl by ještě další tvoření, může zkusit vyrobit třeba čarodějnický klobouk nebo kocoura pro čarodějnici. Strašidlení nás baví :-).

ČARODĚJNICKÝ KLOBOUK

Na klobouk si připravte velký karton. Podle vzoru si vytvořte velký kruh s dírou, který bude o něco větší, než vaše hlava. Kužel uděláme z kruhové výseče a dobře slepíme. Nejdříve přilepíme kužel na kruh, ale aby dobře držel, bylo by dobré udělat malou fintu. Nastříhejte si vnitřní část kruhu na širší proužky (až ke kuželu), které ohnete a vlepíte směrem dovnitř kuželu. Tím se zajistí pevnost přilepení. Až bude klobouk dobře držet, můžete jej pomalovat načerno, polepit hvězdičkami, netopýry nebo jinými ozdobami. Ať vám sluší :-).


KOCOUR

Budeme potřebovat pouze černý papír, černou barvu, hýbací oči, lepidlo, štětec, nůžky.

Podle obrázku si vytvoříme obrys kočky. Buď můžeme obrys vystřihnout z černého papíru nebo přímo namalovat na čtvrtku. Chlupy kocoura  vytvoříme pomocí roztřepeného štětce na plocho a barvy. Ocas navlníme jako harmoniku a nakonec přilepíme oči, nos nebo fousky.


DEN ZEMĚ

Den Země – tipy na aktivity s dětmi

Ze starého nové aneb recyklujeme

Ve školce vedeme děti ke kladnému vztahu přírodě, učíme je, jak se v ní mají chovat, jak ji mají chránit. Rádi chodíme na procházky do lesa, pozorujeme, jak se příroda mění během ročních období, nasloucháme malebným zvukům a čicháme vůni lesa. Neradi vidíme, jak lidé přírodu znečišťují a pohazují odpadky jak se jim zlíbí. My s dětmi umíme některé odpady znovu využít a udělat z nich něco krásného a smysluplného.

Porozhlédněte se doma, co by se dalo znovu využít? Najdete různé plastové lahve, kelímky, krabičky, staré pastelky, ruličky, cédéčka a jiné. Určitě budete mít spoustu vlastních nápadů, jak si s nimi znovu pohrát. Pokud nevíte, zde je inspirace: 

 


TRAVŇÁK

Co budeme potřebovat:

pet lahev

osení nebo semínka nějaké bylinky apod.

hýbací oči, víčko, fixy

 zeminu

Uřízneme pet lahev, nasypeme zeminu, nasypeme osení a zaléváme a zaléváme a čekáme. 🙂 Dozdobit můžeme očima, víčkem jako nos. Děti se určitě vyřádí. 🙂

  TRAVŇÁK podruhé

Co budeme potřebovat:

silonkovou ponožku

piliny

travní semeno

hýbací oči

gumičku

červenou látku na tvářičky

tavnou pistoli

Navlékneme si silonkovou ponožku přes ruku a tou nabereme piliny (co nejvíce). Potom k nim přidáme hrst travních semínek (ty by měly zůstat nahoře). Travňáčka si vytvarujeme do požadovaného tvaru a ponožku zavážeme. Pak vezmeme zhruba uprostřed hrstku pilin a taháme je do malého klubíčka, jako nos.  Takto jdou vytvarovat i uši. Tavnou pistolí nalepíme očička a z látky tvářičky. Travňáka postavíme do misky s vodou, ještě pěkně zalijeme a dáme na slunné místo. Semínka nesmí vyschnout, tak je dobře hlídejte :-). A teď už můžete natěšeně čekat na první vlásky.


Také vás to v tomto období táhne ven? Jak by ne. Venku je teplo, krásně svítí sluníčko, všechno se zelená a voní jarem. Můžeme potkat i různá zvířátka  a jejich mláďata, která se nedávno narodila. Když přijdeme domů a nevíme, co s dlouhou chvílí, co si nějaké to zvířátko vyrobit?

OVEČKA  (víte, jak se jmenuje mládě od ovečky?)

Nabízíme vám dvě různé podoby oveček, na jejichž výrobu budete potřebovat:

béžový karton

černý fix

nůžk

bílý papír

lepidlo

mašličku

bílý tácek, vatu a černý karton – pokud budete vyrábět chlupatou ovečku

Výrobky jsou jednoduché, jako šablonky vám poslouží pouze kruh, ovál nebo proužek. Můžete postupovat podle obrázkového návodu:

   


Pokud se chystáte na zdobení vajíček, zde máte trochu inspirace. Je možné malovat různými barvami, zapíjet je do klovatiny, lepit různé ozdoby, ťupat pomocí tyčinek, vařit s bylinkami v cibulových slupkách nebo si vytvořit  z vajíček různá zvířátka.

      


SÍŤOVANÉ VEJCE

Velikonoce se kvapem blíží a tak je nejvyšší čas myslet na velikonoční dekorace. Vyrobte si originální vejce, které vám bude každý závidět. 

K jeho zhotovení budete potřebovat: 

silnou přízi nebo provázek

lepidlo Herkules nebo škrob

vodu 

nafukovací balónek

různé dekorace dle vlastní fantazie

Nejdříve nafoukněte balónek podle toho, jak velké vejce chcete mít. Poté smíchejte trochu vody s lepidlem. Namočte přízi do lepidla, namotejte cik cak na balónek a nechte pečlivě zaschnout. Chce to dost trpělivosti, protože provázek bude klouzat. Nakonec stačí jen balónek propíchnout a vyndat ven, tvar vejce by vám měl držet. Vyřízněte nůžkami či nožem otvor a můžete začít dekorovat dle vlastní fantazie. Vejce můžete zavěsit do prostoru a bude krásně zdobit váš interiér.

 

PLATA OD VAJÍČEK

Kdo už máte nazdobená vajíčka na Velikonoce a nevíte, co s prázdnými obaly od nich, tak je určitě nevyhazujte. Máme pro vás několik tipů, jak je ještě zužitkovat. Připravte si pořádné nůžky nebo odlamovací nůž, lepidlo, barvy, barevné papíry, provázky nebo různá peříčka apod. Ale věřím, že děti určitě vymyslí další výrobky podle své vlastní fantazie, tak jim jen dejte potřebné pomůcky a nechte je tvořit. Určitě vás překvapí. Budeme se těšit na pestrou výstavku u nás ve školce.

  


Co si vyzkoušet nějaké košíčky a skládanky na vajíčko.


ZDOBENÉ VAJÍČKO

Pomůcky: papír (čtvrtka), temper. barvy, vatové tyčinky

Dětem na papír nakreslíme tvar vajíčka. Barvičky připravíme do misek, (děti je mohou pojmenovat). Do každé barvičky dáme vatovou tyčinku. Děti zdobí vajíčka podle svoji fantazie. Po dokončení dáme uschnout. Hotový obrázek si vystavíme. 

Máme tady opět dávku inspirace – téma – Vyrob si razítka – Také si Vaše děti rády hrají s barvami a razítkují? Máme pro Vás pár tipů, z čeho všeho si můžete vyrobit razítka doma a není to vůbec složité. Tak příjemnou zábavu 🙂


__________________________________________________________________________________________________

Máte doma brčka na pití? Nejlépe modrá? Můžeme si vytvořit efekt, jak nám prší z mraků.

Brčkový déšť

Budeme potřebovat:

 • modrý karton nebo čtvrtku, kterou si vybarvíme namodro
 • bílou čtvrtku na mráčky
 • obyčejnou tužku a pravítko
 • modrá brčka na pití
 • vlnu a větší jehlu
 • tavnou pistoli

Nejprve si na modrý karton narýsujeme podle pravítka svislé čáry. Nastříháme si brčka na malé kousky cca 2 cm a budeme je lepit na předkreslené čáry kousek od sebe. Potom vezmeme vlnu, navlékneme do jehly a provlékáme brčka zespodu směrem nahoru. Konec vlny přilepíme ke kartonu. Namalujeme a vystřihneme mráčky a nalepíme na konce vlny nahoře.

___________________________________________________________________________________________________

Papírové ruličky

Ty prostě nikdy nevyhazujte. Ve školce v šatně Koťátek z nich máme udělaného úžasného kostlivce, ale jde z nich vytvořit nekonečně mnoho nádherných věcí. Nechte se inspirovat následujícími obrázky. Jak znám naše tvořivé děti, tak nebudou vědět, co chtít dřív. A možná ani nebudou potřebovat přesný návod nebo šablonku. Mají dost vlastní fantazie a to je víc než umět něco kopírovat. Těšíme se na vaše výrobky :-).

     

__________________________________________________________________________________________________

Tvoření z těstovin

Těstoviny má doma většinou každý. Nevěřili byste, kolik krásných věcí z nich můžete vyrobit. Můžete je nabarvit temperou, ale lepší jsou potravinářské barvy, které vám pak nebudou špinit ručky. Stačí na chvíli ponořit do obarvené vody a potom nechat pořádně zaschnout někde na papíře a hlídat, aby se vám nepřilepily.

__________________________________________________________________________________________________

Sluníčko

Tvoření / sluníčko

Pomůcky: papírový talíř (nebo vystřihnout kruh ze čtvrtky), prstové barvy (nebo temperové barvy), fix, nůžky, lepidlo.
Pro výrobu sluníčka se musí vyrobit spousta obtisků ručiček. Základem je papírový talíř natřený na žluto. Na zaschlý nabarvený talíř se namaluje obličej sluníčka. Na čtvrtku obtiskneme spoustu ručiček. Čím více jich bude, tím bude sluníčko větší. Obtisky je nutné přesně vystřihnout mezi prsty, aby vznikl dojem paprsků. Dozdobit sluníčko můžete dle vaší fantazie a možností.
Rádi všechny sluníčka uvidíme a vystavíme je v naší školce. Hezké tvoření přejí paní učitelky ze školky 😊

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________

Vatové tampóny se dají používat i jinak. Jak se vám líbí jejich nové využití? Stačí vám k nim jen nůžky, lepidlo, špejle, zelený a červený papír a můžete začít tvořit.

 

____________________________________________________________________________________________________

Top 10 Origami Easy Paper Flower – Paper Craft Ideas 2020

Top 10 Origami Easy Paper Flower – Paper Craft Ideas 2020

Zveřejnil(a) MQQ Crafts dne Středa 19. února 2020

__________________________________________________________________________________________________

 

Už vám chybí tvoření ze školky? Tady máte pár návodů, jak se příjemně zabavit a ještě si navíc krásně vyzdobit pokojíček :-). Nebo nám můžete přinést výrobky ukázat, až se zase společně sejdeme a uděláme si výstavku u nás ve školce. 


Také vás to v tomto období táhne ven? Jak by ne. Venku je teplo, krásně svítí sluníčko, všechno se zelená a voní jarem. Můžeme potkat i různá zvířátka  a jejich mláďata, která se nedávno narodila. Když přijdeme domů a nevíme, co s dlouhou chvílí, co si nějaké to zvířátko vyrobit?

OVEČKA

Nabízíme vám dva podobné typy oveček, na jejichž výrobu budete potřebovat:

béžový karton

bílý papír


nůžky
černý fix

lepidlo

mašličku

bílý tácek, vatu a černý karton – pokud budete vyrábět chlupatou ovečku

Výrobky jsou jednoduché, jako šablonky vám poslouží pouze kruh, ovál nebo proužek. Můžete postupovat podle obrázkového návodu:

       


Pokud se chystáte na zdobení vajíček, zde máte trochu inspirace. Je možné malovat různými barvami, zapíjet je do klovatiny, lepit různé ozdoby, ťupat pomocí tyčinek, vařit s bylinkami v cibulových slupkách nebo si vytvořit  z vajíček různá zvířátka.

      


SÍŤOVANÉ VEJCE

Velikonoce se kvapem blíží a tak je nejvyšší čas myslet na velikonoční dekorace. Vyrobte si originální vejce, které vám bude každý závidět. 

K jeho zhotovení budete potřebovat: 

silnou přízi nebo provázek

lepidlo Herkules nebo škrob

vodu 

nafukovací balónek

různé dekorace dle vlastní fantazie

Nejdříve nafoukněte balónek podle toho, jak velké vejce chcete mít. Poté smíchejte trochu vody s lepidlem. Namočte přízi do lepidla, namotejte cik cak na balónek a nechte pečlivě zaschnout. Chce to dost trpělivosti, protože provázek bude klouzat. Nakonec stačí jen balónek propíchnout a vyndat ven, tvar vejce by vám měl držet. Vyřízněte nůžkami či nožem otvor a můžete začít dekorovat dle vlastní fantazie. Vejce můžete zavěsit do prostoru a bude krásně zdobit váš interiér.

 

PLATA OD VAJÍČEK

Kdo už máte nazdobená vajíčka na Velikonoce a nevíte, co s prázdnými obaly od nich, tak je určitě nevyhazujte. Máme pro vás několik tipů, jak je ještě zužitkovat. Připravte si pořádné nůžky nebo odlamovací nůž, lepidlo, barvy, barevné papíry, provázky nebo různá peříčka apod. Ale věřím, že děti určitě vymyslí další výrobky podle své vlastní fantazie, tak jim jen dejte potřebné pomůcky a nechte je tvořit. Určitě vás překvapí. Budeme se těšit na pestrou výstavku u nás ve školce.

  


Co si vyzkoušet nějaké košíčky a skládanky na vajíčko.


ZDOBENÉ VAJÍČKO

Pomůcky: papír (čtvrtka), temper. barvy, vatové tyčinky

Dětem na papír nakreslíme tvar vajíčka. Barvičky připravíme do misek, (děti je mohou pojmenovat). Do každé barvičky dáme vatovou tyčinku. Děti zdobí vajíčka podle svoji fantazie. Po dokončení dáme uschnout. Hotový obrázek si vystavíme. 

Máme tady opět dávku inspirace – téma – Vyrob si razítka – Také si Vaše děti rády hrají s barvami a razítkují? Máme pro Vás pár tipů, z čeho všeho si můžete vyrobit razítka doma a není to vůbec složité. Tak příjemnou zábavu 🙂


__________________________________________________________________________________________________

Máte doma brčka na pití? Nejlépe modrá? Můžeme si vytvořit efekt, jak nám prší z mraků.

Brčkový déšť

Budeme potřebovat:

 • modrý karton nebo čtvrtku, kterou si vybarvíme namodro
 • bílou čtvrtku na mráčky
 • obyčejnou tužku a pravítko
 • modrá brčka na pití
 • vlnu a větší jehlu
 • tavnou pistoli

Nejprve si na modrý karton narýsujeme podle pravítka svislé čáry. Nastříháme si brčka na malé kousky cca 2 cm a budeme je lepit na předkreslené čáry kousek od sebe. Potom vezmeme vlnu, navlékneme do jehly a provlékáme brčka zespodu směrem nahoru. Konec vlny přilepíme ke kartonu. Namalujeme a vystřihneme mráčky a nalepíme na konce vlny nahoře.

___________________________________________________________________________________________________

Papírové ruličky

Ty prostě nikdy nevyhazujte. Ve školce v šatně Koťátek z nich máme udělaného úžasného kostlivce, ale jde z nich vytvořit nekonečně mnoho nádherných věcí. Nechte se inspirovat následujícími obrázky. Jak znám naše tvořivé děti, tak nebudou vědět, co chtít dřív. A možná ani nebudou potřebovat přesný návod nebo šablonku. Mají dost vlastní fantazie a to je víc než umět něco kopírovat. Těšíme se na vaše výrobky :-).

     

__________________________________________________________________________________________________

Tvoření z těstovin

Těstoviny má doma většinou každý. Nevěřili byste, kolik krásných věcí z nich můžete vyrobit. Můžete je nabarvit temperou, ale lepší jsou potravinářské barvy, které vám pak nebudou špinit ručky. Stačí na chvíli ponořit do obarvené vody a potom nechat pořádně zaschnout někde na papíře a hlídat, aby se vám nepřilepily.

__________________________________________________________________________________________________

Sluníčko

Tvoření / sluníčko

Pomůcky: papírový talíř (nebo vystřihnout kruh ze čtvrtky), prstové barvy (nebo temperové barvy), fix, nůžky, lepidlo.
Pro výrobu sluníčka se musí vyrobit spousta obtisků ručiček. Základem je papírový talíř natřený na žluto. Na zaschlý nabarvený talíř se namaluje obličej sluníčka. Na čtvrtku obtiskneme spoustu ručiček. Čím více jich bude, tím bude sluníčko větší. Obtisky je nutné přesně vystřihnout mezi prsty, aby vznikl dojem paprsků. Dozdobit sluníčko můžete dle vaší fantazie a možností.
Rádi všechny sluníčka uvidíme a vystavíme je v naší školce. Hezké tvoření přejí paní učitelky ze školky 😊

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________

Vatové tampóny se dají používat i jinak. Jak se vám líbí jejich nové využití? Stačí vám k nim jen nůžky, lepidlo, špejle, zelený a červený papír a můžete začít tvořit.

 

____________________________________________________________________________________________________

Top 10 Origami Easy Paper Flower – Paper Craft Ideas 2020

Top 10 Origami Easy Paper Flower – Paper Craft Ideas 2020

Zveřejnil(a) MQQ Crafts dne Středa 19. února 2020

__________________________________________________________________________________________________