Aktuality

NÁVŠTĚVY U ZVÍŘÁTEK

 

 

 

 

Ve třídě Koťátek jsme se na přelomu dubna a května věnovali tématu domácích a hospodářských zvířat. Zajímavý byl výlet autobusem do Ekofarmy Bošina ve Vernéřovicích. Paní Bošinová nám připravila zajímavý výukový program a představila dětem nejrůznější druhy hospodářských zvířat v jejich „dětské farmě“ (viz. fotografie v galerii Koťátek).
Neopomenuli jsme ani nedaleký Kylarův statek v Bělovsi, kde máme svoji kamarádku Markétku. Viděli jsme stádo koní, kamerunských koz, hovězího skotu a přítulnou kočičku. Děti přinesly zvířátkům tvrdé pečivo, kterým pak mohly nakrmit kozy. Děkujeme Markétce, Bětušce a jejich mamince a Emičce Černé, že nás hospodářstvím provedly. Přímo v terénu si mohly děti uvědomit, co chov těchto zvířat obnáší. A neskrývaly překvapení: „To jsem netušit, že má kráva tak obrovskou hlavu“, prones jeden z našich kamarádů, když opustil stáje :o)
Věříme, že tato reálná setkání se zvířaty byla pro děti přínosná.