Aktuality, Kutílek

Pokusy s větrem (vzduchem) a podzimním počasím

Pokusy s větrem (vzduchem) a podzimním počasím
Na listopadové schůzce Kutílků to trochu foukalo. Teplý vzduch nám nasimuloval fén na vlasy. Vytvořili jsme si „horkovzdušný pytel“, který se zastavil až o strop místnosti. Děti i rodiče si vyzkoušeli jednoduchý pokus, který představoval „déšť ve sklenici“ – mrakem z pěny na holení se prosákly kapky inkoustu – deště. Efektní byla i „mlha v plastové lahvi“ (tzv. adiabatický děj). Nechyběl ani pokus s hořením a přeléváním propan-butanu. Děti byly samozřejmě seznámeny s riziky a bezpečností při pokusech.
Opět jsme recyklovali, vyřazené plastové desky a stužky se proměnily v krásné větrné rukávy. Díky nim mohou děti pozorovat sílu a směr podzimních větrů.

Děkujeme za hojnější účast rodičů i prarodičů, zváni jste i na další schůzky.

 

Unicode
Unicode
Unicode
Unicode
Unicode
Unicode
Unicode
Unicode
Unicode
 
Unicode
Unicode
Unicode