Kutílek

VII. schůzka Kutílku – 24. 4. 2018 – „čarodějnické kouzlení“.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blížil se svátek všech čarodějnic, takže nezbývalo, než si nacvičit pár kouzelných triků a pokusů. Využili jsme vřelého počasí a tentokrát se sešli na zahradě MŠ. Zkoušeli jsme reakce dostupných ingrediencí jako je ocet, soda, sůl, jar, olej a potravinářské barvivo. Efektní byl přesun žluté limonády do balónu díky velké pěnivé reakci. Pokusili jsme se i o „faraonova hada“, ač se tento pokus má provádět venku, tak větřík se nám postaral, že nám z ohně vystoupilo několik malý hadích mláďat místo jednoho velkého hada. Děti zaujal i netradiční bublifuk. Skupinka Kutílků je již zdatná, takže mnohé pokusy děti prováděly samostatně.
Tentokrát jsme recyklovali vyřazené silonové punčochy. Po vyplnění pilinami a travním semínkem nám vznikla strašidla a bubáci i panenky, které dětem doma po pravidelném zalévání dokonce obrostou travinou. Děkujeme panu Pinkavovi, tatínkovi Eliáška ze Sluníček, za pytel plný pilin.