Sluníčka zahájila plavecký výcvik

Třída Sluníček zahájila plavecký výcvik v bazénu. První hrátky s vodou se setkaly s velkým úspěchem. Děti nadšeně řádily v malém bazénku, při volné hře lovily míčky a rozmanité vodolepky.

Plavčice Lucka děti seznámila s náplní dnešní lekce a připomněla jim bezpečnost a správné chování při pobytu v bazénu. Potom už na děti čekaly různé vodní cviky a jiné radovánky – nácvik foukání do vody, kopání s nataženýma nohama, procvičování hybnosti chodidel (špičky, fajfky). Při plavání s deskou ve tvaru žabáka bylo důležité jeho správné uchopení v poloze na bříšku i v leže. Nesmělo se opominout hlavně procvičování práce nohou.

Poté se děti seznámily s velkým bazénem. Za použití bezpečnostních pomůcek (pásek a rukávky) zkoušely plavat prsa a znak a na závěr si mohly skočit do vody. Všechny děti zvládly veškeré plavecké úkoly. Některé děti již dokonce umí plavat, což nás velmi příjemně překvapilo a musíme pochválit rodiče za jejich trenérské dovednosti :-).