Cvičení

Pojďme se společně protáhnout, ať nás nic nebolí a nemáme čertíky v těle 🙂


SE SOKOLEM DO ŽIVOTA – projekt, na kterém se naše MŠ podílí


Domácí hýbánky


Učíme se písmenka pomocí pohybu





Hod kostkou a cvič podle obrázku u správného počtu puntíků.


Zacvičte si s pohádkou

O ZELENÉM VAJÍČKU

jednoho dne, kdy sluníčko vyšlo na oblohu a zamířilo svým paprskem na dvoreček, řekla slepička kohoutkovi: „Kohoutku, chtěla bych vysedět zelené vajíčko.“ Kohoutek načechral své peří a docela se polekal. „Kdopak to kdy slyšel, že by slepička snášela zelená vajíčka?“

Ale slepička dupla ( dupnutí) i druhou. „Jdi a přines mi je. Dřív mi nechoď na oči.“ A tak šel kohoutek hledat zelené vajíčko ( chůze v prostoru). Potkal kočičku, co lízala mlíčko. A šel dál (chůze v prostoru). Přišel k paní kachně, ta si zrovna protahovala ocásek. Zelené vajíčko neměla. A popoběhl kohoutek dál ( lehké pobíhání). Doběhl až do lesa. Tam houkala sova, ale zelené vajíčko neměla. Kohoutek pokračoval v cestě ( chůze mezi kužalkami). Došel až na louku, kde kvetlo spousta sedmikrásek. Procházel se tu čáp: Já jsem čáp klapy, klap. Ale zelené vajíčko neměl ( stoj mírně rozkročný, z rukou svícen, ukazujeme ne, ne). A kohoutek si poskočil dál (poskočný krok) a potkal vrabčáky. Poskakovali na keříčku a hádali se : Típ, típ, típ, vrabec vrabce štíp, poprali se na keříčku, vytrhli si po peříčku. ( zobáčky z prstíků). Ale zelené vajíčko neměli.

Smutně šel kohoutek domů (napodobit). Ale uviděl Alenku, malovala zelené vajíčko. Byly totiž velikonoce. jedno sebral a donesl slepičce. Ale prasklo. A slepička zjistila, že nejlepší je bílé. Proč? Z něho se přece vylíhne kuřátko.

CVIKY:

1. Stoj mírně rozkročný, upažit a přejít do vzpažení a zpět.

Účinek: Vede ke správnému držení těla.

2. Stoj mírně rozkročný, upažit, pohybovat prstíky.

3. Klek, opřít se o dlaně, vyhrbit páteř a narovnat.

4. Leh na bříšku, opřít se o lokty, ohnout nohy v kolenou a překlápět je vlevo a vpravo.

5. Rovnovážný cvik: stoj, pokrčit jednu nohu a chodidlo opřít o stehno, ruce upažit.

6. Sed skrčmo skřižný, ruce v týl, otáčet trupem vlevo a vpravo.

7. Stoj, ruce v předpažení, klapání a chůze s vysokým zvedáním nohy.



Zkuste si protáhnout tělo podle obrázků.



 



Jarní cvičení

Jarní jóga pro děti

Žába: Základní postavení: široký dřep rozkročný na plných chodidlech, předpažit a spojit dlaně. Nádech: Přitáhneme spojené ruce k hrudníku, lokty odtlačíme kolena do stran, napřímíme záda, mírně zakloníme hlavu a pohled směřuje vzhůru.
Výdech: Stlačíme koleny lokty, svěsíme a uvolníme hlavu, vyhrbíme záda a paže protáhneme vpřed. Celé cvičení opakujeme 6 – 10x.
Účinky: cvičením působí příznivě při krčních onemocněních, bronchitidě i astmatu. Prohlubuje dýchání, podporuje trávení, upevňuje správné držení tělaKočička: Podsadíme pánev, ruce předpažíme a pomalu přecházíme do kleku. Předkloníme se a dlaně opřeme o podložku v úrovni ramen (vzpor klečmo).
Výdech: uděláme kočičí hřbet – skloníme hlavu mezi ruce a záda vyhrbíme. Nádech: zvedneme co nejvíce hlavu a prohneme záda
Kočku ukončíme vrácením do základního postavení: s nádechem se s předpaženýma rukama zvedneme do kleku a s výdechem si sedneme do kleku sedmo
Účinky: cvičením zlepšujeme pohyblivost páteře, prohlubujeme hrudní a břišní dech, posilujeme bránici, touto pozicí odlehčujeme pánevním orgánům
Beruška: Základní postavení: vzpor dřepmo na plných chodidlech.
Výdech: vzpor dřepmo na špičkách, svěsíme hlavu ke kolenům a vyhrbíme se. Nádech: vzpor dřepmo na špičkách, zakloníme lavu a napřímíme záda.
Účinky: cvičením podporujeme funkci střev, uvolňujeme celá záda, pozitivně ovlivňujeme pánevní orgány.Hora: Základní postavení: klek sedmo (vadžrásana).
Nádech: přejdeme do vzporu klečmo.
Výdech:pomalu zvedáme hýždě vzhůru, propneme kolena, pokud možno necháme celá chodidla na podložce. Zároveň vtáhneme hlavu mezi ramena a svěsíme ji (uvolníme).
V této poloze chvilku vydržíme s normálním dechem. Vrátíme se do základního postavení – klek sedmo.Kobylka:
Základní postavení: leh na břiše s rukama podél těla a hlavou opřenou o bradu. Ruce zasuneme pod stehna.
Výdech: zanožíme pravou nohu (nebo obě nohy) a chvilku v této poloze vydržíme. Nádech: pravou nohu (nebo obě nohy) přinožíme zpět (položíme na podložku).Zacvičíme i na levou nohu.
Účinky: cvičením procvičujeme svaly břišní, zádová a kyčelní, které stabilizují pánev, zpevňujeme křížokyčelní kloub a posilujeme svaly na zadní straně stehen, povzbuzujeme funkci ledvin a pánevních orgánů, prohlubujeme dech.Labuť: Přeneseme váhu na pravou nohu, zanožíme skrčmo levou nohu.
Nádech: levou rukou si chytneme prsty na levé nozea pomalu vytahujeme nohu vzhůru. Zároveň předpažíme pravou ruku a mírně se předkloníme.
V této poloze chvilku vydržíme se zadrženým dechem.
Výdech: vrátíme se do základního postavení – stoj spojný.
Zacvičíme i na druhou stranu.
Účinky: cvičením procvičujeme rovnováhu ve stoji na jedné noze. Zpevňujeme nohy a chodidla, protahujeme svaly kyčlí a přední strany stehen.
Popis není dostupný. Popis není dostupný. Popis není dostupný. Popis není dostupný. Popis není dostupný. Popis není dostupný.

 

 



Pomáháte někdy mamince s vařením? Jestli ano, tak dnešní cvičení bude pro vás hračka. Zacvičte si jako kuchtíci.


Dnes se naučíme jednoduchý taneček

KALAMAJKA (nácvik výkopu a zátočky)

Kalamajka mik mik mik, oženil se kominík, vzal si ženu Elišku v roztrhaném kožíšku.

Kalamajka pěkná věc, když je zima, šup na pec, když je teplo, šup dolů, kalamajku tancuju.

Kalamajka mik mik mik, oženil se kominík, koho si vzal za ženu? Pastejřovic Mařenu.

Svatba byla veliká, týden hrála muzika.

(Kala – výkop pravou nohou, majka – výkop levou nohou, mik mik mik – dup dup dup,

ože – výkop pravou nohou, nil se – výkop levou nohou, kominík – dup dup dup,

vzal si ženu Elišku – zátočky za pravou ruku, v roztrhaném kožíšku – zátočky za levou ruku)


Domácí kroket

Pomůcky: listy papíru na utvoření branek, izolepa, lehčí míček (lze nahradit zmačkaným papírem do kuličky), máte-li doma dětskou hokejku (lze nahradit dětským smetákem).
 
Postup: vytvořte branky na podlaze pomocí listů papíru. Úkolem je trefit se do branek v určeném pořadí – pomocí foukání do míčku (kuličky), případně pomocí dětské hokejky.
 


 


 



 


 


  




Housenka kouzelnice – možná to znáte jako písničku. Až se vrátíte do školky, tak se ji společně naučíme :-).






Zacvičte si jógu.




Zacvičte si s maminkou :-).





Máme tu další várku básniček s pohybem. Tak ať svaly nezahálí :-).









Co si dát taneček s těmahle kočkama :-).

Walpurgis 2016

Zveřejnil(a) Wolfshäger Hexenbrut dne Pondělí 2. května 2016



Zacvičte si s básničkou 🙂


 


Pohybová hra SKÁČEME GUMU

 Tuto hru možná budou znát vaši rodiče. Jako malí trávili mnohem více času venku a skákání přes gumu byla, zejména pro holky, jedna z oblíbených činností. Potřebujete jen dva kamarády, sourozence nebo mamku s taťkou a prádelní gumu, kterou si navléknou na kotníky. Ty budeš skákat uprostřed podle návodu. Hra má různé obtížnosti a sestavy, které si můžete upravit podle sebe a svých schopností. Obtížnost se zvyšuje tím, jak se zvedá guma výš.

Inspirační video:



Barevné kamínky: Cvičíme s pohádkou v intergrovaných blocích