Kutílci – O zlaté rybce

Kutílci – 21. 11. 2022
Jak to bylo v pohádce „O zlaté rybce“? Na příběhu rybáře a jeho ženy jsme si ukázali, že ne vždy se marnivost vyplácí. Krátce jsme si povídali o lidských hodnotách. Děti si vymyslely své přání pro zlatou rybku. Vzájemně se pohoupaly v rybářské síti, když spojily své síly, byla to hračka. Proběhla ukázka několika pokusů s vodou, které si pak děti mohly samostatně vyzkoušet. Při tvoření jsme tentokrát opětovně využili ruličku od toaletního papíru. Polepením a ozdobením vznikla rybka na udici. Poslouží při dechových cvičeních, při pohybových i námětových hrách. Kdo měl chuť, mohl si ulovit magnetické rybky, nebo například zjistit, jak funguje zlatá izolační hliníková fólie.Před Vánoci se můžete těšit na pohádku „O dvanácti měsíčkách“.