Rady, informace, dokumenty

Maminky a tatínkové, ale také babičky a dědečkové,

tato část stránek mateřské školy je tu pro vás. Najdete na ní články s informacemi k tématu, ale hlavně náměty, odkazy, písně, pohádky…, prostě to, co jsme objevili a vyhodnotili jako vhodné pro trávení času s Vašimi dětmi. Pokud i Vy máte nějaké šikovné nápady či tipy, které by se hodily na tuto stránku, budeme rádi, když nám je pošlete na adresu ms.vitkova@tiscali.cz.

Stránka se bude v průběhu času aktualizovat.

A občas dejte prostor nudě.

Díky ní můžou vzniknout překvapivě pěkné chvíle s Vašimi dětmi.

Nuda je prostor pro rozvoj kreativity a fantazie:-)

Chystáme se k zápisu

ŠIPKOVANÁ

Gumáčky na plotě

protože se nám čím dál víc líbí, jak zdobíte náš plot kytičkami z plastových víček, rozhodli jsme se ho ještě trochu doplnit o kytičky živé. A protože jsme zařízení pro děti, bude to nezvyklé a veselé – kytičky budou v gumáčkách. Takže pokud doma máte starší gumáčky, které už jsou vašim dětem malé a již je neupotřebíte, kupte malou kytičku (např. macešku), dejte do gumáčků hlínu a zasaďte kytičku. Ještě před zasazením udělejte do gumáčků nahoře dvě dírky a provlékněte drátek, se kterým je pak zavěsíte na plot.

SYMBOLY VELIKONOC

Hra na školkovém plotě

Nechce se dětem ven jen tak na procházku? Chybí vám zajímavý cíl? Přijďte se podívat ke školce na plot. Je tam pro děti připravena vzdělávací hra s řadou tématických úkolů, tentokrát se zaměřením na jaro a předjaří. Hru budeme každý týden obměňovat, tak se máte na co těšit.

Už se vám stýská po školce? Nám po vás rozhodně ano a věřte, že nezahálíme a připravujeme pro vás nové hry a pomůcky. Také se můžete těšit na veselou jarní výzdobu umístěnou po celé školce.

A co kdybyste nám s tou výzdobou také trochu pomohli? Máme pro vás takový nápad. Každý z vás má doma určitě několik barevných víček od pet lahví. Když vám maminka pomůže, můžete z nich vyrobit pěknou výzdobu na náš školkový plot.

Kdo nenajde doma víčka, jsou pro vás i s drátky připravena v bílém kyblíku před školkou u plotu.

Zde je návod a několik fotografií:

Kytičky z roztavených víček

Víčka od PET lahví vložte mezi dva pečící papíry. Dejte si na žehlicí prkno třeba dřevěné prkénko. Bude se vám to lépe tavit. Pak vezměte žehličku, nastavte na nejvyšší teplotu a přiložte na víčka. Chce to chvilku počkat a víčka se začnou tavit. Jakmile se vám roztaví na placku, doporučuji něčím celé zatížit, aby se vám kytička nezkroutila, jak bude chladnout.🙂 Udělejte dírku, provlečte provázek a kytičku povězte na školkový plot. Když se vám tam nějakým způsobem podaří přidat i jméno, budeme moc rádi.

Může jít o obrázek text, kde se píše saguaro ©konvalinova.com Není k dispozici žádný popis fotky. Není k dispozici žádný popis fotky.

Chcete se také dozvědět pár zajímavostí? Co třeba o včeličkách?

ČARODĚJNICE NA SILNICI

Počasí se nám umoudřilo, tak můžeme nastartovat košťata a vyrazit do terénu. Toto video berte s rezervou, ale prostě jsem musela odlehčit situaci :-). A ten smích je vážně nakažlivý :-))))).

Tak holky…vytáhněte dopravní prostředky a jedeeem😁🧙‍♀️

Zveřejnil(a) Ivana Čížkovská dne Středa 29. dubna 2020

DEN ZEMĚ

Dnes je Den Země – je tradičním mezinárodním dnem, který se slaví už téměř padesát let.
Proč se slaví den Země a kdy se slaví?
Den Země se slaví už od roku 1970, kdy lidé v USA začali demonstrovat za zdravější životní prostředí. Demonstrantů na různých místech bylo více než 20 milionů. Celá demonstrace byla součástí kampaně, která měla za cíl prosadit zákony o ochraně životního prostředí. Projekt Den Země inicioval John McConnel.
Vyhlášení svátku Den Země proběhlo ještě o rok dříve (1969). Tento svátek se slaví každoročně 22. dubna, tedy jen 8 dní před Pálením čarodějnic. Od roku 1990 se ke slavení svátku přidal celý svět a 22. duben byl prohlášen za Mezinárodní den Země. V tento slavnostní den se konají nejrůznější ekologické akce.

Možná se vám budou hodit tyto užitečné informace.

Jak pomoct ditěti překonat strach z koronaviru

Koroňák neni kamarád

Mytí rukou s básničkou

Když má někdo blízký koronavirus

Jak trávit volný čas s dítětem v tomto období

Přečtěte si s dětmi komiks, třeba jim to pomůže pochopit současnou situaci.

_______________________________________________________________________________

jak-mluvit-o-soucasne-situaci-s-detmi