Aktuality

Koťátka – výlet do zahradnictví

Výlet vlakem do zahradnictví – 25. 3. 2022
Rádi zařazujeme při učení dětí prožitkové činnosti. Právě jsme probírali jarní květiny, učili se jejich názvy, seli jsme semínka řeřichy a fazolí, sázeli jsme odnože pokojových rostlin… Nabízelo se vyrazit do terénu, přesněji řečeno do zahradnictví. Vlakem jsme se dopravili ke hřbitovu, kde na nás již čekala velice ochotná paní zahradnice. Provedla nás skleníky, kde děti mohly vidět práci zahradnic, množství nejrůznějších sazeniček květin i zeleniny. Bylo zajímavé vidět různá stádia růstu, a také si zažít klima skleníků. V prodejně jsme si poté ukázali další sortiment kvetoucích jarních květin, cibulovin a zeleniny. Udělali jsme si malou procházku po loukách na Homolce. Snědli jsme svačinky, které nám připravily maminky (možná i tatínkové) a s novými zkušenostmi a zážitky jsme se vlakem vrátili na oběd do školky. Velice si vážíme vstřícnosti paní Konrádové ze zahradnictví u Kašparů.