Adventní schůzka

ADVENTNÍ SCHŮZKA KUTÍLKŮ
Čekání na Vánoce jsme si v prosinci se skupinkou našich tvořivých předškoláků trochu zpestřili. Ukázali jsme si několik pokusů s plamínkem ohně (například: zapálení svíčky na dálku; vyzkoušeli jsme, že oheň může za určitých podmínek hořet i pod hladinou vody; ukázali jsme si zajímavý efekt s rostlinou plavuní atd.). Děti již vědí, že „oheň je dobrý pomocník, ale zlý pán“. Byly upozorněny na opatrnost při zacházení s ohněm, který by měly obsluhovat pouze za přítomnosti dospělé osoby.

Tentokrát jsme tvořili ze sklenice od kompotu, během chvíle vznikly originální vánoční lampy. Potřebovali jsme lepidlo, třpytivé dekorace, sůl, provázek a několik přírodnin. Věřím, že zapálená lampa vám doma pomohla vyčarovat kouzelnou a pohodovou atmosféru.