Dětská jóga

Jóga – O koťátku

JÓGA – O KOŤÁTKU

Dnešní jóga byla zaměřena na vítání zvířátek.

Na začátku byly děti seznámeny se střídavým dechem. Než se zaposlouchaly do pohádky, proběhly se po třídě a při zvuku trianglu se zastavily. Jedno z dětí zaujalo jógovou pozici, kterou má rádo a ostatní se k němu přidaly. 

Při poslechu pohádky „O Koťátku, které zapomnělo mňoukat“, děti poznaly předělanou jógovou pozici. Jednalo se o pozici ovce, kterou znaly z jógové pozice „stůl“. Děti se seznámily s jógovými pozicemi: kůň  (vycházel z pozice slona), dále koza (původní pozice delfín) a nakonec kráva (pocházela z pozice provazochodec). Dále následovalo zopakování pozic koťátko / kocour a štěňátko. 

Dnešní relaxaci měly děti zpříjemněnou mluveným slovem, které bylo zaměřeno na představu koťátka z pohádky, které se najedlo a schovalo se do svého pelíšku. A přitom vzpomínalo, s kým a s čím vším se setkalo.

Na závěr jsme společně dnešní lekci jógy zhodnotili. Děti si domů odnášely dřevěný knoflík a pohlednici koťátka/ štěňátka. 

Příští jóga se koná 26. 4. 2023. a těší se p. učitelka Karin.