Dětská jóga

Jóga – U rybníka

JÓGA – „U RYBNÍKA“

Téma dnešní jógy bylo nazváno „U rybníka“. S dětmi jsme přivolávali sluníčko a teplo. Každý si vzal do ruky žluté kolečko, které znázorňovalo sluníčko. Postupně si děti toto sluníčko položily na různé části těla jako je např. bříško, ramena nebo kolena. Toto místo si následně začaly prodýchávat nebo prohřívat. Při další aktivitě děti šly do pozice slunce. Takto chvilku zůstaly a poté si utvořily dvojice. Tak bylo vytvořeno silnější slunce, které pálilo intenzivněji. Na závěr této aktivity jsme společně vytvořili kruh, postavili jsme se zády k sobě a tak jsme znázornili jedno velké slunce.

Dále následovala pohádka „U rybníka“. Při této pohádce jsme si zopakovali pozice labutě (tanečník), žáby a ryby. Děti byly seznámeny s novou pozicí a to s housenkou.

Při relaxaci si děti mohly představovat, jak odpočívají pod rozkvetlým keřem (např. zlatým deštěm), jak je zahřívají sluneční paprsky a jak se z dálky ozývá ptačí zpívání.

Na závěr dnešního jógového cvičení jsme si celou akci společně zhodnotili a bylo zřejmé, že se dětem velmi líbila.

Termín další jógy je 12. 4. 2023 a již nyní se těším. P. učitelka Karin