Kutílci – Krtek

KUTÍLCI – 12. 4. 2024 – KRTEK
Při vycházce s předškoláky jsme na louce u řeky objevili množství krtin. Hned nás napadlo, že právě autor této práce by se mohl stát hlavním hrdinou naší schůzky. Krtek nás díky panu Milerovi dost proslavil, nemohli jste tedy opomenout jeho dílo. Před odpočinkem jsme shlédli ilustrovanou pohádku „Jak krtek ke kalhotkám přišel“. Pověděli jsme si zajímavosti o krtkovi. Děti prolezly dlouhým textilním pytlem, aby si vyzkoušely pocit krtka v podzemí. V hlíně z kompostéru děti hledaly drobné živočichy, aby jich bylo více, bylo přidáno několik gumových žížalek. Nechyběl tematický pracovní list, podzemní bludiště a hledání rozdílů na dvou obrázcích. Na šicím stroji si děti s pomocí dospělého obšily tvar těla krtka, vyplnily ho obilnými slupkami, zastřihly končetiny a domalovaly oči. Hotový krtek díky přírodní výplni působí v dlani antistresově. Děti mohou mačkat, přendávat z ruky do ruky, pohazovat si s ním, čímž zároveň procvičují motoriku ruky.