Kutílci – ZAJÍC

KUTÍLCI – 15. 3. 2024 – ZAJÍC
Proč má zajíc dlouhé uši? To jsme se dozvěděli v pohádce, kterou jsme si přečetli již po obědě před odpočinkem. Samotnou schůzku s předškoláky jsme zahájili shlédnutím krátkého videa ze života těchto zvířat. Zajíc je spojován právě s blížícími se Velikonocemi, je hrdinou nejedné velikonoční koledy. Pro děti byl připraven pracovní list, kde bylo úkolem tvořit skupiny zajíců po třech. Pro rozvoj jemné motoriky děti cvrnkaly do skleněných kuliček a snažily se trefit do papírového zajíce. Při hře na myslivce děti pozorovaly krajinu za oknem dalekohledem. Na tvoření jsme tentokrát využili obyčejnou plechovku. Po nabarvení akrylovými barvami a dozdobením dekoracemi vzniklo hned několik ušáků. Snad budou s těmito zajíci Velikonoce opravdu veselé.