Fotogalerie Berušek – 2016/2017

Předposlední květnový týden jsme měli v Beruškách velmi pestrý. Celý týden jsme si povídali o řemeslech a povoláních.  S dětmi jsme i při vycházkách pozorovali různé profese (řidiče, policajty, opraváře, prodavače, zahradníky……)

Děti aktivně vymýšlely různé aktivity k rozšíření her k našemu tématu. Samy si vymyslely výtvarně ztvárnit hasiče a kominíka a příští týden ještě chtějí malovat zahradníka. Naše výtvarná díla si můžete prohlédnout na schodišti před vstupem do Berušek.

V úterý jsme společně došli až na vlakové nádraží, kde také děti hned upozorňovaly, kdo zde pracuje a co dělá. Mimo tyto rozhovory, byl pro nás velkým zážitkem KINEMATOVLAK. Dětem byly promítnuty 4 pohádky “ O víle Amálce“. Děti si odnesly další nové prožitky.

Ve čtvrtek jeli někteří kamarádi na školní výlet do Prahy a aby nám to nebylo líto, domluvili jsme s panem Bubeníčkem zajímavou exkurzy v běloveské hasičské zbrojnici. Pan Bubeníček dětem trpělivě ukázal vše důležité pro práci dobrovolného hasiče. Seznámil děti s oblečením, ukázal nám hasičská auta i jejich vybavení. Ale největším zážitkem bylo stříkání vody na terč. Děti si celé dopoledne užily a vědí, že práce hasiče není jednoduchá. Hlavně si pamatují a pořád opakují, že hasič musí být pořádně silný, aby unesl těžké oblečení a mohl vyběhnout do schodů. Někteří si pamatují i číslo na hasiče. Zkuste si s dětmi společně u fotografií vyprávět a uvidíte jak moc jsou šikovní. Panu Bubeníčkovi velmi děkujeme za krásně prožité dopoledne plné zajímavých informací. Monika, Míša a Jana