Fotogalerie Berušek

Ve středu 18. 4. jsme si udělali v Beruškách BAREVNÝ DEN. Ráno děti přišly do MŠ v barevných tričkách a naše hrátky mohly začít. Děti měly připraveno mnoho úkolů, pomocí kterých si zkoušely své znalosti základních barviček. Ve VV ateliéru si vybarvovaly kytičky, které jsme později využili na náš pokus. V manipulačním centru byl pro děti připraven box s různými senzorickými kostičkami, které byly uvnitř vyplněny pískem, vodou, kuličkami a navíc byly rozlišeny barvičkami. Děti si z kostiček zkoušely skládat, rozlišovat zvuky a dívat se přes barevné folie, jak je svět kolem nás barev. Dále děti třídily barevná plastová víčka do připravených košíčků. Naší kamarádce Berušce jsme navlékali na nožičky barevná kolečka. Po svačince jsme si společně zacvičili a naše hrátky pokračovaly s využitím padáku. Hráli jsme hru „ČÁP ZTRATIL ČEPIČKU“, při které děti hledaly barvené domečky dle zadání. Potom jsme si vyzkoušeli, jak je důležitá vodička pro kytičky. Naše barevné kytičky jsme položili do vody a s napětím jsme pozorovali, jak ve vodě krásně rozkvétají. Děti tak pochopily, proč musíme zalévat kytičky. Náš barev den pokračoval i při společných hrách na pískovišti, kde jsme třídili lopatky, bábovičky, auta a další hračky.

Celý den jsme si společně velmi užili. Přejeme Vám krásné chvíle u prohlížení fotografií , kdy Vám děti mohou vyprávět, co vše tento den v MŠ zažily. Krásné slunečné dny Vám přeje Monika, Jana, Míša

 

 

 

 

Týden plný zážitků Poslední dubnový týden jsme s Beruškami měli velmi pestrý. Ve středu jsme byli na dopoledním výletě na Ekofarmě Bošina ve Vernéřovicích. Zde měla pro děti připraven výukový program velmi příjemná paní Mgr. Lucie Bošinová. Děti měly nejen možnost vidět mnoho domácích, hospodářských zvířátek, mnoho informací se o nich také dozvěděly. Samozřejmě, že se aktivně zapojily do krmení zvířátek a jejich mláďat. Paní Bošinová velmi pěkným přístupem uměla děti nejen správně namotivovat do všech činností, ale také zaujala svým vyprávěním a příběhy o jednotlivých zvířátkách. Pro děti měla připravenou domácí bylinkovou limonádu a děti tak mohly ochutnat zdravé a velmi dobré pití. Po svačině dětem ukázala malinká koťátka a potom děti plnily drobné úkoly. Za každý splněný úkol dostaly drobnou odměnu a výukový sešit. Pokud si budete chtít udělat pěkný výlet za zvířátky, mohu Ekofarmu Bošina plně doporučit. S dětmi děkujeme za velmi zábavné dopoledne plné informací, novinek, úkolů a zajímavostí na farmě Bošina. Ve čtvrtek jsme si v MŠ udělali čarodějnické dopoledne zakončené upálením malé čarodějnice. Paní učitelka Zdena ze třídy Koťátka nám ukázala mnoho zajímavých kouzel a pokusů. Potom jsme se všechny děti z mateřské školy společně s našimi učitelkami sešly u připraveného ohniště a podpálily jsme malou čarodějnici, kterou nám vyrobila Monika s Míšou ze třídy Berušky. Čarodějnici jsme na cestu společně zazpívali a zamávali a hurá mohla odletět. Tak šťastný let MALÁ ČARODĚJKO.