Kutílci – Zahradnická schůzka

Jaro zaklepalo na vrátka. Počasí bylo pro práci na zahradě jako stvořené. Na úvod proběhla ukázka semínek, naklíčených rostlinek a malá ochutnávka fazolek mungo. Pojmenovali jsme nářadí, které používají zahradníci při své práci. Před Kutílky byla postavena výzva: „Zasaďte ovocný stromek“. Děti se chopily nářadí a za pár minut byla v zemi díra, tu děti zavezly kompostem, zatloukly kůl a společnými silami zasadily švestku. Z odstřižené plastové lahve si děti vytvořily košíčky, které osely semínky dle vlastního výběru. Doma se o semínka postarají a budou moci pozorovat klíčení a růst. Kdo měl zájem, mohl si vyzkoušet práci se zahradnickými nůžkami. Náš nový ovocný stromek budeme nyní zalévat, aby dobře zakořenil a časem nám jistě urodí chutné plody.