Kutílek

Kutílci – Papírová schůzka

Kutílci – PAPÍROVÁ SCHŮZKA – 1. 12. 2021

Papír, papír, papír – úžasný materiál, který nás provází doslova na každém kroku. Na schůzce jsme přemýšleli, co všechno z tohoto materiálu může být vyrobeno. Stručně jsme si přiblížili, jak papír vzniká. Děti již vědí, že ho lze i několikrát recyklovat. Výrobek této schůzky byl samozřejmě z papíru, přesněji řečeno z papírových pytlíků. Z několika slepených pytlíků (8 – 10 ks) si děti odnášely vánoční dekorace v podobě hvězdy – vločky. Postup je jednoduchý, náklady minimální a efekt kouzelný.
Nechyběly ani pokusy – k navození příjemné předvánoční atmosféry jsme použili tibetskou mísu, ukázali jsme si, jak se rozvibruje tekutina uvnitř mísy, vytvoří malé vodotrysky. Děti si vyzkoušely i hru na skleničky a zahrály si melodii na skleněné lahve.

Přeji všem krásné Vánoce a v lednu se těším na naše další společně kutění.