Kutílek

Kutílci – Truhláři – 6. 10. 2021

Kutílci – TRUHLÁŘI – 6. 10. 2021

Tušili jste, že truhláři jsou vlastně „hledači truhel s poklady“? Já také ne… Na začátku schůzky jsme si objasnili, co obnáší povolání truhláře. Ukázali jsme si, jaké používá nástroje při své práci, s jakým materiálem pracuje, do dokáže truhlář vyrobit za užitečné věci. Věřím, že zúčastněné děti již mají o této profesi tu správnou představu. Samozřejmě jsme tentokrát tvořili ze dřeva. Použili jsme odřezky z dílny truhláře, které děti pomocí smirkového papíru opracovaly, zbavily je ostrých hran. Dle své fantazie odřezky různě slepovaly, stloukaly hřebíky, zdobily očky, vruty, knoflíky, víčky atd. Děti chválím za jejich kreativitu a originalitu.Nechyběly dva pokusy, tentokrát jsme si ukázali, co se stane se sklenicí vody, když ji otočíme dnem vzhůru, ne vždy se voda vylije. Také zajímavý pokus s balónkem a solí – pokud obsah nasypeme do lahve s limonádou, balónek se nafoukne a světe div se, limonáda se přemístí do balónku, aniž bychom s lahví pohnuli…

V listopadu se děti mohou těšit na schůzku ELEKTRIKÁŘSKOU.