Aktuality, Kutílek

PODZIMNÍ SCHŮZKA KUTÍLKŮ

PODZIMNÍ SCHŮZKA KUTÍLKŮ

Poprvé v tomto školním roce jsme se s Kutílky sešli 15. října 2019. Příroda byla pestře zbarvená, kaštany padaly. Přímo to lákalo využít poklady z přírody ke tvoření.

Podařily se nám dokonce dva výrobky. Děti si provrtaly kaštan vrtačkou, na který přivázaly pestrý ocas z pentlí. Toto originální házedlo zaměstnalo některé děti po zbytek našeho setkání. Někdo si dokonce musel vyměnit propocené tričko :o)

Kdo měl chuť tvořit dále, nalepil si z donesených přírodnin krásný stromek. Kmenem byla kůra ze smrku a koruna stromu byla zdobená barevnými listy a dalšími dekoracemi z přírody.

I tentokrát nechyběly pokusy. Pomocí jaru na nádobí a vody ve sklenici jsme si ukázali, jak v přírodě vypadá rotující vítr – tornádo. Ze speciálně nastříhaného papíru jsme si vyrobili vrtulku, která se při pádu z výšky pohybuje obdobně, jako okřídlená nažka javoru.

Následující schůzka Kutílků bude „SVATOMARTINSKÁ“ v úterý 12. 11. 2019