Dětská jóga

Jóga – Probouzíme jaro

JÓGA – PROBOUZÍME JARO

Při dnešní józe nás provázela pohádka „Jak se trávník probudil“. Děti si během tohoto vyprávění vybarvovaly papírová kolečka barvou, kterou mají rády na kytičkách. Následně se rozběhly po třídě a prolétly se jako ptáčci. Poté na znamení rychle vytvořily dvojce (trojice), lehly si těsně k sobě na záda a znázornily kousek trávníku. Po této aktivitě jsme si zopakovali jógové pozice – sluníčko, kytičku, strom, čmeláka, myšku, motýlka, kámen a ptáčka. Následovala relaxace, při které si děti přivoněly ke třem druhům vůní květin. A to k levanduli, frézii a jasmínu. Každý si vybral jednu oblíbenou vůni a já jsem jim jejich kolečko „květinu“ touto vůní pokapala. Při relaxaci si měly děti představovat, jak odpočívají na trávě nebo na louce plné květin. Na závěr jógy jsme se rozloučili pozdravem NAMASTÉ a zhodnotili jsme si celou lekci. Děti si domů odnášely dřevěnou kytičku a své navoněné kolečko (květinu). Příští jóga se bude konat 29. 3. 2023.Těší se na vás p. učitelka Karin.