Dětská jóga

Jóga s Lali – O modrém ptáčkovi

Jóga s Lali – O modrém ptáčkovi

Přivítali jsme se pozdravem NAMASTÉ a uvítací básničkou. Děti si poslechly pohádku O modrém ptáčkovi a přitom vybarvovaly mandalu podle své nálady (pocitů).

Před samotným jógovým cvičením se děti prolétly s peříčkem střídavě v levé a v pravé ruce. Při dechovém cvičení foukaly do peříčka a měly peříčko zachytit, než spadne na zem svým bříškem.

Pro děti bylo nachystané sluníčko z jógových karet. Děti se volně pohybovaly v prostoru s peříčkem, na znamení se všechny zastavily a vytvořily kruh. Určené dítě položilo svoje peříčko na vybranou kartu a všichni jsme zaujali tuto pozici. Všechny děti se vystřídaly. Děti si zopakovaly pozice motýl, kámen a had. Seznámily se s pozicemi pes, kočka, lev, ryba, čáp a rytíř. Před relaxací si děti položily peříčko na hlavu, bez držení se snažily pohybovat tak, aby jim peříčko nespadlo z hlavy, při spadnutí šly do pozice ptáčka. Nakonec ve dvojici proběhla relaxace s vytvořenou mandalou. Rozloučili jsme se pozdravem NAMASTÉ. Děti si domů odnášely svoji mandalu a peříčko.

Příští jóga se bude konat 23. 11. 2022. Budu se na Vás těšit, p. učitelka Karin