Kutílek

Kutílci – O Koblížkovi

Kutílci – O Koblížkovi – 13. 2. 2023
K masopustu patří koblížky. Proto se stala právě tato pohádka naším únorovým námětem ke tvoření a objevování. Po úvodní krátké dramatizaci a seřazení obrázků dle posloupnosti děje, jsme si vyzkoušeli japonskou techniku skládání origami – liška se stala hrdinkou ze čtverce oranžového papíru. Na schůzce jsme si vytvořili vzorník stop lesních zvířat, která se objevují v pohádce O Koblížkovi. Masky na obličej děti vystřihovaly rovněž v podobě zajíce, vlka, medvěda a lišky. Kdo měl chuť, mohl si složit lišku ze dřevěných geometrických tvarů.  Překvapivý zvuk se linul z dalšího výrobku – z papírové ruličky, gumové rukavice, brčka a izolepy si děti vytvořily „hudební nástroj“, který připomíná dudy. Spojili jsme příjemné s užitečným, jelikož foukání je prospěšné i pro vývoj řeči.