Jóga – Zrcadla

V této lekci jógy jsme se zaměřili na naši aktuální náladu. Děti pomocí mimiky vyjadřovaly, jak se dnes cítí. Ostatní jeho náladu zopakovaly pokud se i oni stejně cítily. Ve vytvořených dvojicích se na sebe dívaly jako do zrcadel. Jedno dítě vybralo jógovou pozici, kterou předvedlo a jeho zrcadlo tu pozici předvedlo také. Ostatní děti hádaly, o kterou pozici se jedná a postupně se vystřídaly. Děti poslouchaly pohádku Boudo, budko. Předváděly jógové pozice z pohádky. Myš (pozice kolébka), žábu, zajíce, lišku (pozice jezevčík), vlka (pozice psa) a medvěda. Po pohádce se děti posadily do pozice lva. Zkoušely vyjádřit vztek a poté ze všech sil 3x s výdechem zakřičely. Relaxace probíhala výjimečně s nohami do kruhu. Děti se zhluboka nadechly a chvilku zadržely dech. S výdechem uvolnily celé tělo, zavřely oči a odpočívaly. Děti si domů odnášely drobnou hračku, obrázek krtek se zrcátkem a zrcátko na dokreslení a vyjádření své nálady. Rozloučili jsme se pozdravem NAMASTÉ. Příští jóga se bude konat 15. 2. 2023. Moc se na vás budu těšit paní učitelka Karin.