Kutílek

Kutílci – Perníková chaloupka

Kutílci – Perníková chaloupka – 24. 4. 2023
Pohádkovou schůzku zahájily maňásci Jeníčka, Mařenky a čarodějnice. Děti si vylezly na žebřiny, podobně jako Jeníček na strom, když hledal světýlko chaloupky – odměnou byl perníček. Tentokrát jsme trochu čarovali. Společně jsme vytvořili barevný vrstvený lektvar, kde děti mohly pozorovat různou hustotu látek. Zaujala nás i lávová lampa a pokus s pěnou a plynem do zapalovačů. Pustili jsme se do vyrábění čarodějnických košťat z březového proutí. Hodila se každá ruka rodičů, aby byl provaz na koštěti dobře utažený. Samostatně děti zkoušely míchat vlastní lektvar – kombinovaly barvy, jar, olej, sirupy, nechyběl ocet a soda. Košťata děti mohly využít při oslavách Filipojakubské noci. 
Následující schůzka Kutílků proběhne v pondělí 22. května.