Čarodějnická jóga

ČARODĚJNICKÁ JÓGA

Při dnešní józe nazvané „čarodějnická“ jsme se přivítali jako obvykle uvítací básničkou a pozdravem NAMASTÉ. A s programem dnešní jógy nás seznámila Ježikarča.

Hned z počátku Ježikarča všechny děti začarovala v ježiholky a v ježikluky a ti si nejdříve při dechovém cvičení zkusili sfouknout „svíčku“. Poté každý dostal „koště“ a pokoušeli se prolétnout po třídě.

Dále si děti zahrály jógové pexeso – „začarované jógové dvojice“. Jako první se snažil správné dvojice nalézt Ježiboris a následně Ježiagátka. Všechny nalezené dvojice pojmenovali jógovými názvy – lev, motýl, hora, kočka, ptáček, svíčka, had, kámen a rytíř.

Dnešní  odpočinek si ježiholky a ježikluci užívali při relaxační hudbě s pavoukem. S tímto pavoukem, samolepkou zvířátka a soví mandalou děti odcházely domů.

Na příští jógu, která se uskuteční 10. 5. 2023 se těší p. učitelka Karin