Dětská jóga

Jóga – O splněných přáních

JÓGA – O SPLNĚNÝCH PŘÁNÍCH

Dnešní jógou „O splněných přáních“ nás provázel jarní větřík, při kterém si děti zahrály pohybovou hru na vítr a horu (jógovou pozici).

Dále následovalo dechové cvičení, u kterého si děti přivoněly ke smetánce lékařské. Každý jí mohl zašeptat své přání a následně ji položily na hladinu vody, která byla v nádobě a byla jim dána k dispozici.

Po této aktivitě si poslechly pohádku „O Větříku“, při které si vybarvovaly dřevěného motýlka nebo kytičku. Poté se seznámily s pozicemi „Vítr“, „Slunéčko sedmitečné“ a s „Kobylkou“. Také byly zopakovány pozice „Ježek“, „Motýl“, „Kočka“, „Srnka“, „Strom“, „Myš“ a „Zajíc“.

Relaxace byla provázena hudbou z přírody a provoněným prostorem s vůní levandule.

Již konečná jóga se uskuteční dne 24. 5. 2023. Těší se p. učitelka Karin